Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Katowice

Kolonie w ośrodku ChSCh

12.07.2005, nieprzypisany

Na przełomie czerwca i lipca 2005 r. Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) zorganizowała kolonie dla biednych dzieci z MOPS w Katowicach oraz z Gdańska. Kolonie odbyły się w Młodzieżowym Ośrodku Zdrowego Życia ChSCh „ZATONIE”.

Ośmioro dzieci ze Świetlicy Środowiskowej ChSCh w Gdańsku dzięki wsparciu finansowemu samorządu przebywało na terenie Ośrodka w dniach od 29 czerwca do 7 lipca 2005 r. Natomiast w dniach od 26 czerwca do 10 lipca 2005 r. odbywała się kolonia grupy czterdziestu czterech dzieci z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Powyższa kolonia mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Chrześcijańskiej Organizacji Charytatywnej „Tabita”. Dzięki powyższej Fundacji w miesiącu sierpniu 2005 odbędą się w Ośrodku „Zatonie” jeszcze dwie kolonie dzieci pochodzących z rodzin nisko sytuowanych. Podziękowania należą się Janowi Kryście, przewodniczącemu „Tabity”, za ogromną pomoc, bez której realizacja tych kolonii nie mogłaby dojść do skutku.

- Trzeba było trochę czasu na zapoznanie się. Doświadczona kadra wychowawców spisała się wspaniale. Dzieci otworzyły swe serca i dzieliły się swoimi radościami, przeżyciami i smutkami. Opowiadania chwytały za serce. Pękały lody i uprzedzenia, budziły się szlachetne uczucia. Dzieci zmieniały się z dnia na dzien. Rozstanie wywołało płacz i pragnienie pozostania w milej atmosferze, z nowymi przyjaciółmi i w otoczeniu pięknej przyrody. Były dyplomy za najczyściejsze pokoje, dobre zachowanie i osiągnięcia sportowe. Tak szybko minęły dni jakże odmienne od tych codziennych. Ułożona piosenka o Zatoniu - miejscu pobytu świadczy o talentach drzemiących w młodzieży. - mówi Jan Pawlak - dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 087 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Katowice
ul. Huberta 25
40-542 Katowice

Nr konta bankowego:
71 2030 0045 1110 0000 0337 1420

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij