Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Katowice

Katowice: stop nowotworom. Obierz kurs na zdrowie

12.11.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Od najbliższego czwartku katowicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza do Inkubatora Społecznej Aktywności w Katowicach na wykłady o tematyce zdrowotnej. Związane one będą z profilaktyką chorób nowotworowych. Wstęp jest bezpłatny.

Wykłady prowadzone m.in. przez lekarzy i promotorów zdrowia będą odbywały się w listopadzie i grudniu, przez pięć kolejnych czwartków, począwszy od 14 listopada. Pierwsze zajęcia poprowadzi promotor zdrowia Beata Głowacka, która opowie o ogólnych zasadach zdrowego stylu życia. W programie oprócz wykładu także degustacja zdrowej żywności.

Choroby nowotworowe są najgroźniejsza grupą tzw. chorób cywilizacyjnych, idących w parze z postępem. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że w wyniku raka rocznie umiera na świecie ponad 7 mln osób (7,6 mln). Nawet 30% tych zgonów można by uniknąć, zachowując zasady zdrowego stylu życia. Nowotwór jest najgroźniejszą chorobą naszych czasów, a naszą najbardziej skuteczną bronią jest profilaktyka.

Spotkania będą się odbywały w Inkubatorze Społecznej Aktywności w Katowicach, przy ul. Młyńskiej 5. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 14 listopada, o godzinie 16.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 087 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Katowice
ul. Huberta 25
40-542 Katowice

Nr konta bankowego:
71 2030 0045 1110 0000 0337 1420

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij