Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Katowice: stop nowotworom. Obierz kurs na zdrowie

Od najbliższego czwartku katowicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza do Inkubatora Społecznej Aktywności w Katowicach na wykłady o tematyce zdrowotnej. Związane one będą z profilaktyką chorób nowotworowych. Wstęp jest bezpłatny.

Wykłady prowadzone m.in. przez lekarzy i promotorów zdrowia będą odbywały się w listopadzie i grudniu, przez pięć kolejnych czwartków, począwszy od 14 listopada. Pierwsze zajęcia poprowadzi promotor zdrowia Beata Głowacka, która opowie o ogólnych zasadach zdrowego stylu życia. W programie oprócz wykładu także degustacja zdrowej żywności.

Choroby nowotworowe są najgroźniejsza grupą tzw. chorób cywilizacyjnych, idących w parze z postępem. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że w wyniku raka rocznie umiera na świecie ponad 7 mln osób (7,6 mln). Nawet 30% tych zgonów można by uniknąć, zachowując zasady zdrowego stylu życia. Nowotwór jest najgroźniejszą chorobą naszych czasów, a naszą najbardziej skuteczną bronią jest profilaktyka.

Spotkania będą się odbywały w Inkubatorze Społecznej Aktywności w Katowicach, przy ul. Młyńskiej 5. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 14 listopada, o godzinie 16.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij