Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Katowice

Katowice: lekarz opowie, jak zapobiegać nowotworom

19.11.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

21 listopada katowicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) oraz Klub Wzajemnej Motywacji zapraszają do Inkubatora Społecznej Aktywności w Katowicach na wykład specjalisty. Będzie to drugie z pięciu spotkań dotyczących chorób nowotworowych.

Pierwsze zajęcia, otwierające cykl spotkań, poprowadziła promotor zdrowia Beata Głowacka. Mówiła ona o ogólnych zasadach zdrowego stylu życia. Gościem kolejnych zajęć będzie dr n. med. Jacek Matter. Prelegent opowie o specyfice chorób nowotworowych oraz sposobach zapobiegania. W programie oprócz wykładu degustacja zdrowej żywności. Po wykładzie prelegent pozostanie do dyspozycji gości – będzie odpowiadał na pytania.

Nowotwór jest najgroźniejszą chorobą naszych czasów, a naszą najbardziej skuteczną bronią jest profilaktyka. Nawet 30% zgonów z powodu nowotworu można zapobiec, zachowując zasady zdrowego stylu życia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że w wyniku raka rocznie umiera na świecie ponad 7 mln osób.

Spotkanie z drem Jackiem Matterem odbędzie się w czwartek, 21 listopada w Inkubatorze Społecznej Aktywności w Katowicach, przy ul. Młyńskiej 5. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17.

Na zorganizowanie spotkań zdrowotnych w Katowicach została przyznana dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Cykl pięciu cotygodniowych zajęć zakończy się 12 grudnia.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 087 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Katowice
ul. Huberta 25
40-542 Katowice

Nr konta bankowego:
71 2030 0045 1110 0000 0337 1420

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij