Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Katowice: lekarz opowie, jak zapobiegać nowotworom

21 listopada katowicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) oraz Klub Wzajemnej Motywacji zapraszają do Inkubatora Społecznej Aktywności w Katowicach na wykład specjalisty. Będzie to drugie z pięciu spotkań dotyczących chorób nowotworowych.

Pierwsze zajęcia, otwierające cykl spotkań, poprowadziła promotor zdrowia Beata Głowacka. Mówiła ona o ogólnych zasadach zdrowego stylu życia. Gościem kolejnych zajęć będzie dr n. med. Jacek Matter. Prelegent opowie o specyfice chorób nowotworowych oraz sposobach zapobiegania. W programie oprócz wykładu degustacja zdrowej żywności. Po wykładzie prelegent pozostanie do dyspozycji gości – będzie odpowiadał na pytania.

Nowotwór jest najgroźniejszą chorobą naszych czasów, a naszą najbardziej skuteczną bronią jest profilaktyka. Nawet 30% zgonów z powodu nowotworu można zapobiec, zachowując zasady zdrowego stylu życia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że w wyniku raka rocznie umiera na świecie ponad 7 mln osób.

Spotkanie z drem Jackiem Matterem odbędzie się w czwartek, 21 listopada w Inkubatorze Społecznej Aktywności w Katowicach, przy ul. Młyńskiej 5. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17.

Na zorganizowanie spotkań zdrowotnych w Katowicach została przyznana dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Cykl pięciu cotygodniowych zajęć zakończy się 12 grudnia.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij