Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Katowice

Dziękuję, nie palę

3.12.2010, Profilaktyka uzależnień

29 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej odbył się finał III Szkolnej Kampanii Atynikotynowej „Dziękuję, nie palę”. Wśród instytucji biorących udział w imprezie była Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej.

Podczas finału kampanii przedstawiciele ChSCh przeprowadzali pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Mierzyli też tkankę tłuszczową. W trakcie całej imprezy liczne plakaty i ulotki propagowały niepalenie i zachęcały do dbania o własne zdrowie. Wzięło w niej udział około 200 osób.   
 
Podobne akcje wolontariusze z Rudy Śląskiej przeprowadzili również kilka dni wcześniej: 18 listopada, z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu (na rudnickim targowisku) oraz 11 listopada w trakcie Biegu Niepodległości. Warto nadmienić, że we wszystkich trzech akcjach przedstawicielom lokalnej filii pomagali wolontariusze z innych miast, m.in. z Katowic.    

Promocja zdrowia to jedno z istotniejszych działań ChSCh podejmowanych w Polsce. Od początku swojego istnienia, czyli od 1997 roku, organizacji towarzyszy idea ochrony zdrowia przez profilaktykę i dbałości o jakość życia. Wolontariusze z Rudy Śląskiej cieszą się, że mogą pomagać także w taki sposób.

Czytaj więcej o działaniach prozdrowotnych ChSCh.

Złóż dar na działalność charytatywną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

 

 

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 087 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Katowice
ul. Huberta 25
40-542 Katowice

Nr konta bankowego:
71 2030 0045 1110 0000 0337 1420

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij